Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania - tel. 606 347 288

Katalog

Sprzętu rehabilitacyjnego

Poduszki ortopedyczne

Osoby siedzące są narażone na powstawanie odleżyn kilka razy bardziej niż osoby leżące. Profilaktyka i leczenie odleżyn polegają przede wszystkim na zmniejszeniu ucisku. Zapewnienie właściwej ochrony kości krzyżowej i okolic pośladków w dużej mierze zapewnia właściwy dobór poduszki przeciwodleżynowej. Prawidłowa pozycja siedząca oraz redukcja ucisku mają ogromne znaczenie w procesie rehabilitacji jak i powstrzymywaniu postępu procesu chorobowego.

Świat technologii cały czas się rozwija. Pojawiają się coraz to nowe rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o pacjentach mających problemy z samodzielnym poruszaniem się, dostępne coraz bardziej zaawansowane technicznie wózki inwalidzkie np. elektryczne, uwzględniające innowacyjne nowinki techniczne, z intuicyjnym sterowaniem – wybór jest naprawdę szeroki. Odpowiedni wózek to jednak nie wszystko. O osoby korzystające z wózka trzeba troszczyć się w wyjątkowy sposób. Warto na przykład zadbać o wyposażenie wózka. Poduszki i oparcia przeciwodleżynowe to rozwiązania, które zapewnią ochronę pacjentów przed powastawaniem odleżyn jak i leczeniem już istniejących problemów w obrębie pośladków. W naszej ofercie znajduje się ponad 15 produktów tego typu. Oferowane poduszki i oparcia przeciwodleżynowe są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które pomogą w walce z odleżynami i skutecznie zapobiegną ich powstawaniu.

Leczenie odleżyn jest bardzo trudne, zdecydowanie łatwiej jest im zapobiegać. Należy więc w odpowiedni sposób zadbać o miejsca najbardziej narażone na ich powstawanie. Pacjentom poruszającym się każdego dnia za pomocą elektrycznego czy manualnego wózka inwalidzkiego powinno zapewnić się wygodne, mające odpowiednie właściwości lecznicze siedzenie. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest zalecane pacjentom, którzy doznali urazów uniemożliwiających chodzenie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że nieodpowiednie wyposażenie wózka i brak odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Jednym z nich są odleżyny, czyli dolegliwość bardzo dokuczliwa i sprawiająca ogromny ból oraz mogą być przyczyną zakażenia ogólnoustrojowego (SEPSA)

Poduszki i oparcia przeciwodleżynowe różnią się przeznaczeniem. Część z nich skierowana jest do osób, u których ryzyko wystąpienia odleżyn jest niskie bądź średnie. Jeszcze inne skierowane są do osób u których ryzyko jest wysokie, a nawet bardzo wysokie. Wymienione poduszki różnią się między sobą materiałem, kształtem oraz technologią.

Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji poduszek i oparć przeciwodleżynowych. Szeroki asortyment, kilka różnych rodzajów produktów sprawi, że znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie bądź bliskiej nam osoby. Wybierzmy odpowiednią poduszkę bądź oparcie przeciwodleżynowe. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać powstawaniu odleżyn niż je leczyć.

Zobacz pełny opis Zwiń pełny opis
Informacja

Problem z doborem produktu?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszym doradcą. Uzyskasz pomoc w doborze odpowiedniego urządzania, poznasz różnice między podobnymi produktami i dowiesz się wszystkiego o transporcie w dowolne miejsce w kraju.

tel. 606 347 288 artro.med@gmail.com

Ważne informacje

Wypożyczalnia realizuje dostawy sprzętu rehabilitacyjnego do pacjenta na terenie całej Polski. Cena za transport według stawek firmy kurierskiej leży po stronie wypożyczającego. W obrębie Krakowa transport szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA jest DARMOWY.

Warunki wypożyczania:
ksero dowodu osobistego (obie strony) należy wysłać faxem pod numer telefonu KUBE_FAX lub skan dowodu osobistego (obie strony) należy wysłać na adres e-mail.

W celu ustalenia terminu wypożyczenia prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Umowa wypożyczania szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA:
umowę wypożyczania szyn w dwóch egzemplarzach do podpisania dostarcza firma kurierska wraz ze sprzętem.

Cennik wypożyczania szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA:
cena za dobę DO NEGOCJACJI
wystawiamy rachunki celem przedłożenia wystawiamy rachunki celem przedłożenia w ZUS lub towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki. Akceptuję