Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania - tel. 606 347 288

Katalog

Sprzętu rehabilitacyjnego

Szyna CPM

Szyna CPM wykożystywana jest w terapii ciągłym ruchem biernym która zapobiega zesztywnieniu stawu. W ciągu kilku dni po urazie lub zabiegu, szyna CPM jest używany przede wszystkim w minimalizowaniu ilości krwi w obrębie stawu, jak również w zmniejszeniu obrzęku wokół niego. Dzieje się to dzięki terapii szyną CPM, która wywołuje sinusoidalną oscylację ciśnienia wewnątrz stawu, co znacznie przyspiesza oczyszczanie płynu stawowego z krwi.

Stosowanie szyny CPM doprowadzi do pełnej sprawności stawu po zabiegach operacyjnych.

„Wszystkie uszkodzenia stawów wymagają leczenia ruchem. Wykonywanie ruchów w obrębie uszkodzonych stawów powinno być rozpoczęte w dniu zachorowania. Powinny to być ruchy powolne, i na tyle, na ile jest to możliwe, powinny być stale utrzymywane” ~ Von Riemke (1926r.)

Idea ciągłego ruchu biernego opracowana przez Saltera została nazwana skrótem CPM (ang.Continuous passive motion) i ma zastosowanie do dzisiaj. Szyna CPM znalazł zastosowanie w rehabilitacji po zabiegach totalnej lub częściowej artroplastyki stawu kolanowego lub barkowego.

Ciągły ruch bierny (CPM) przy użyciu szyn Artromot, Optiflex, Kinect spectra działa jak pompa, która przemieszcza płyn w celu zmniejszenia obrzęku w kończynie. Efekty tego procesu można zaobserwować przy stosowaniu szyny CPM w pierwszych kilku godzinach i dniach po zabiegu.

Zobacz pełny opis Zwiń pełny opis
Informacja

Problem z doborem produktu?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszym doradcą. Uzyskasz pomoc w doborze odpowiedniego urządzania, poznasz różnice między podobnymi produktami i dowiesz się wszystkiego o transporcie w dowolne miejsce w kraju.

tel. 606 347 288 artro.med@gmail.com

Ważne informacje

Wypożyczalnia realizuje dostawy sprzętu rehabilitacyjnego do pacjenta na terenie całej Polski. Cena za transport według stawek firmy kurierskiej leży po stronie wypożyczającego. W obrębie Krakowa transport szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA jest DARMOWY.

Warunki wypożyczania:
ksero dowodu osobistego (obie strony) należy wysłać faxem pod numer telefonu KUBE_FAX lub skan dowodu osobistego (obie strony) należy wysłać na adres e-mail.

W celu ustalenia terminu wypożyczenia prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Umowa wypożyczania szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA:
umowę wypożyczania szyn w dwóch egzemplarzach do podpisania dostarcza firma kurierska wraz ze sprzętem.

Cennik wypożyczania szyn ARTROMOT, OPTIFLEX, KINETEC SPECTRA:
cena za dobę DO NEGOCJACJI
wystawiamy rachunki celem przedłożenia wystawiamy rachunki celem przedłożenia w ZUS lub towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki. Akceptuję