Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania - tel. 606 347 288

Katalog

Sprzętu rehabilitacyjnego

Szyny na staw kolanowy i biodrowy

Szyny ARTROMOT K1 ,ARTROMOT K2, ARTROMOT K3, OPTIFLEX, KINETEC  służą do terapii ciągłym ruchem biernym (CPM) w stawie kolanowym i biodrowym. Terapia ta stosowana jest bezpośrednio po zabiegach operacyjnych stawów kolanowych.
Najczęściej urządzenia stosowane są po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i artroskopiach stawów kolanowych.

Najnowsze badania mówią również o bardzo dobrych wynikach rehabilitacji z zastosowaniem szyn CPM (artromot, optiflex, kinetec) po urazach kręgosłupa, udarach aby nie dopuścić do przykurczy, obrzęków i zachować prawidłową mechanikę w stawie.
Wskazania:
-po kontuzjach i skręceniach stawów,
-po odtworzeniu operacyjnym stawu (łącznie z endoprotezami),
-w artrotomiach,
-po zabiegach na tkankach miękkich w pobliżu stawów,
-po osteotomii operacyjnej,
-po operacjach plastycznych na mięśniach,
-po operacjach rekonstrukcyjnych z zespoleniem kości,
-po artrolizach (uruchomieniu zesztywniałego stawu),
-w zastarzałych zapaleniach stawów,
-po zabiegach na układzie kostno-stawowym.

Terapię CPM powinno się stosować możliwie szybko. Dodatkowym atutem szyn CPM  (artromot, optiflex, kinetec) jest możliwość dostosowania do każdego pacjenta oraz łatwość obsługi.Budowa szyn CPM (artromot, optiflex, kinetec) zapewnia pokrycie się osi stawu kolanowego z osią zgięcia szyny, co wyklucza uszkodzenia więzadeł i delikatnych struktur torebki stawowej.

Zobacz pełny opis Zwiń pełny opis